0

Ragana

Witch

16+

Dokumentāla satīra

66 min
Dokumentālajā satīrā “Ragana” režisors un filmas galvenais varonis Jāzeps Podnieks dodas ciemos pie sešām Latvijas spēcīgākajām raganām, lai rastu atbildes uz svarīgākajiem dzīves jautājumiem par mīlestību, seksualitāti, maģiju un būšanu patiesam pret sevi.

"Ragana” ir filmēta uz Hi8 video kasetēm cinéma vérité stilā un, sapludinot kino žanru robežas, ar burvestībām un pārpratumiem apskata piesātinātos cilvēka uztveres mehānismus, kas jo uzskatāmi izpaužas tik abstraktā tēmā kā raganas, kuras jau no 15. gadsimta Latvijā ir iezīmējušas savu klātesamību. Filma ļauj ne tikai vaigā skatīt un iepazīt mūsdienu raganas, bet arī piedāvā saturīgu augsni cilvēka psiholoģijas un dokumentālā kino estētikas pētījumiem.

Režisors par tēmas izvēli: “Man liekas, ka es jau biju noburts. Man jau iepriekš dzīvē ir bijis sakars ar raganām, daži atgadījumi, bet es to visu laiku centos apšaubīt. Filmas uzņemšanas laikā, gadu tiekoties ar raganām un piedzīvojot patiesu maģiju, nonācu pie secinājuma, ka pats svarīgākais dzīvē ir mīlestība, cerība, gudrība un spēks.”

Režisors:

Jāzeps Podnieks

Gads:

2021

Valsts:

LV

Valoda:

LV

Subtitri:

EN

  • Screen_Shot_2021-07-.jpg
  • Ragana_1_1.jpg
  • Ragana_2_1.jpg
  • Ragana_3_1.jpg

Repertuārs