0

Duanela kino skola

2022. GADA SEPTEMBRIS - DECEMBRIS

Pieteikties

Piesakies neatkarīgi no priekšzināšanām

NODARBĪBAS JAUNIEŠIEM VECUMĀ NO 12 LĪDZ 16 GADIEM!

Duanela kino skolas jauniešiem ceturtajā sezonā visa uzmanība būs pievērsta astoņiem aktieriem – zvaigznēm Kinematogrāfa visumā. Katrā lekcijā lektors tuvplānā aplūkos vienu aktieri un viņa/viņas spilgtākās lomas. Lai pēc iespējas plašāk izgaismotu jauno cilvēku skatījumu uz kino vēsturi, aktieri izvēlēti no dažādām valstīm un dažādiem laikiem. Viņu vidū būs gan mēmo filmu dīva, gan veiklu samuraju atveidotājs, gan niknu mafijas puišu iemiesotājs. Duanela lektoru un zvērinātu kinomīļu (kā Daniela Zacmane, Dārta Ceriņa un Adriāna Roze) pulkam šajā ciklā pievienosies un lekciju vadīs arī režisors un pasniedzējs Pēteris Krilovs.

Pasniedzēji

Mūsu pasniedzēji ir profesionāli kino praktiķi, pētnieki un lektori

 • Daniela Zacmane alt=

  Daniela Zacmane

  kinokritiķe un Antuāna Duanela kino skolas programmas vadītāja

 • Marta Elīna Martinsone alt=

  Marta Elīna Martinsone

  Kino un teātra režisore, scenāriste, publiciste

 • Adriāna Roze alt=

  Adriāna Roze

  Kino režisore un publiciste

 • Pēteris Krilovs alt=

  Pēteris Krilovs

  Kino un teātra režisors, režijas un aktiermākslas pedagogs

 • Dārta Ceriņa alt=

  Dārta Ceriņa

  Kinokritiķe, lektore un pētniece

Nodarbību plāns jauniešiem

  15. septembris. 17:00

  Daniela Zacmane. GRĒTA GARBO

  Zviedrijā dzimusī aktrise Grēta Garbo (1905–1990) ir viena no pirmajām un spilgtākajām Holivudas kino Zelta laikmeta zvaigznēm. Un arī noslēpumainākajām. Melanholisks acu skatiens, žesti, viņas gaita un skaņas filmās, kā arī balss uznesa aktrisi mītiskās pasaules augstumos. Nospēlējusi lomas tādās filmās kā “Mata Hari” (1931), “Karaliene Kristīne” (1933), “Anna Kareņina” (1935), “Kamēliju dāma” (1936) un “Ņinočka” (1939), Garbo pazuda no ekrāniem, vēl vairāk miglā ietinot savu apbrīnoto skaistumu, īpašo talantu un savdabīgo personību.

  29. septembris. 17:00

  Adriāna Roze. TOŠIRO MIFUNE

  Japāņu aktieris Toširo Mifune (1920–1997) savā laikā iemantoja bezprecedenta starptautisku atzinību. Viņš ir piedalījies vairāk nekā 150 kinofilmās, taču vislabāk zināms, filmējoties 16 leģendārā režisora Akiras Kurosava filmās (to vidū “Rasjomons” (1950), “Sandžūro” (1962)). Pateicoties Mifunes un Kurosavas sadarbībai, samuraju filmas piedzīvoja renesansi. Viņa atveidotās lomas kinovēsturē ir kļuvušas ikonogrāfiskas. Kā neviens cits, Toširo Mifune savos tēlos meistarīgi spēj apvienot intensīvu fizikalitāti ar pārsteidzošu maigumu, nopietnību ar ironiju.

  13. oktobris. 17:00

  Pēteris Krilovs. ENTONIJS PĒRKINSS

  Entonijs Pērkinss (1932–1992) bijis ASV aktieris, kas visplašāk pazīstams ar savu lomu Alfreda Hičkoka 1960. gada filmā “Psiho”, vēlāk spēlējis arī Orsona Velsa filmā “Process” un citās kino vēsturē labi zināmās filmās. Savas dzīves laikā Pērkinsu nominēja Amerikas Kinoakadēmijas balvai, kā arī viņš saņēma Zelta globusa balvu. Aktierim bijusi nozīmīga loma popkultūrā pateicos viņa darbam šausmu filmās, kur bieži spēlēja neliešu lomas, lai gan savu atpazīstamību vairāk guva ar romantisko lomu atveidošanu.

  27. oktobris. 17:00

  Dārta Ceriņa. ELIZABETE TEILORE

  Elizabete Teilore (1932–2011), viena no būtiskākajām klasiskās Holivudas un studiju sistēmas aktrisēm, kuras ekrāna karjera aptver vairāk nekā 70 gadus un 50 kinolomas. Britu izcelsmes amerikānietes Teilores ampluā bijis plašs: no traģiskajām mīlētājām (Megija filmā “Kaķis uz nokaitēta skārda jumta” (1958)), emancipāciju meklējošajām (Katarina no "Spītnieces savaldīšanas" (1967)) līdz cildenajām, pārpasaulīgajām (titulloma “Kleopatrā” (1964)) un daudzšķautņainiem, sarežģītiem raksturiem (Marta filmā “Kam no Vulfa kundzes bail?” (1968)). Kino vēsturē Teilore tiek uzskatīta par intuitīvisma un emocionālās inteliģences aktrisi, piešķirot savai ekrāna klātbūtnei 50. un 60. gadu sākumā tiešu, konfrontējošu jutekliskumu, ar savu versmojošo personību spējot uzlauzt ekrāna “ceturto sienu”.

  10. novembris. 17:00

  Daniela Zacmane. PĪTERS SELLERS

  Angļu aktieris Pīters Sellers (1925–1980) visatpazīstamākais ir neveiklā un komiskā inspektora Kluzo lomu populārajās “Rozā panteras” filmu sērijās. Kluzo apvieno labākās mēmo filmu “gegu” tradīcijas ar verbāliem jokiem; angļu izmeklētājam bez tam ir franču akcents, kas visu padara vēl smieklīgāku. Taču Sellers savu smalkā komiķa (un ne tikai) talantu ir pierādījis citās lomās, piemēram, filmās “Doktors Streindžlavs” (1964) (šeit viņš izspēlē vairākus tēlus), “Viesības” (1968) un “Esot tur” (1979), tā pierādot, ka komiķis var atstāt ļoti nopietnas pēdas kinovēsturē.

  24. novembris. 17:00

  Dārta Ceriņa. ROBERTS DE NIRO

  Roberts De Niro (dz. 1943), itāļu izcelsmes amerikāņu aktieris, ASV kinotelpā ienāk Holivudas pārkārtojumu laikā – 60. gadu vidū un turpmākajos gados kļūst par vienu no Jaunās Holivudas emblēmaktieriem, psiholoģisko faktūru meistariem un spilgtākajiem raksturlomu atveidotājiem, pateicoties savai sadarbībai ar tolaik jaunajiem režisoriem Mārtinu Skorsēzi (abi kopā sadarbojušies deviņās filmās) un Frānsisu Fordu Kopolu. “Ļaunās ielas” (1973) līdz “Saniknotais bullis” (1980) un “Komēdijas karalis” (1983) iezīmē fascinējošāko posmu De Niro karjerā. Karjerā strādājis arī ar amerikāņu režisoriem Maiklu Čimino un Braienu De Palmu, kā arī itāļu kinoautoriem Serdžio Leoni un Bernardo Bertoluči.

  8. decembris. 17:00

  Adriāna Roze. ŽILJETA BINOŠA

  Franču aktrise Žiljeta Binoša (dz. 1964) izceļas ar inteliģentu pienesumu sarežģītām un daudzveidīgām lomām. Kino viņa debitēja jau 19 gadu vecumā, bet pirmo starptautisko atzinību ieguva 1988. gadā režisora Filipa Kaufmana filmā “Nepanesamais esības vieglums”, kurā viņa spēja izteikt plašu emociju spektru, nepasakot ne vārda un neļaujoties klišejām. 1990. gadu vidū Binoša tika atzīta par nozīmīgāko savas paaudzes franču aktrisi. Viņa ir tēlojusi vairāk nekā 70 kinofilmās un saņēmusi būtiskākās kinoindustrijas godalgas, tostarp Oskara balvu par labāko darbu otrā plāna lomā režisora Entonija Mingelas 1996. gada filmā “Angļu pacients”.

  22. decembris. 17:00

  Dārta Ceriņa. GUNĀRS CILINSKIS

  Gunārs Cilinskis (1931–1992) bijis viens no Latvijā un PSRS populārākajiem kino un teātra aktieriem, kurš galvenokārt zināms savas žanriskās virtuozitātes dēļ, nemainīgi katrā lomā saglabājot stoiskumu, inteliģenci un ekrānisko harizmu jeb kinogēniskumu. 70. un 80. gados mērķtiecīgi strādājis melodrāmas žanrā – pirmais režijas darbs 1976. gadā ir “Ezera sonāte”, to kopīgi režisējot ar Vari Braslu (viens no melodrāmas spilgtākajiem paraugiem padomju Latvijas kino). Cilinskis kopumā uzņēmis deviņas pilnmetrāžas filmas, bijis scenārists un līdzscenārists, kā arī organiski filmējies dažādu žanru kinodarbos: kriminālfilmās, psiholoģiskās drāmās un vēsturiskās un laikmetīgās melodrāmās.

Abonementa cena uz visām nodarbībām jauniešiem ir 100,00 Eur. Līdz ar tā iegādi kino skolas dalībniekiem tiek piešķirtas Duanela kartes, kas sniedz atlaides pirkumiem kinoteātrī.

Aicinām pieteikties neatkarīgi no to priekšzināšanām.
Pieteikties kino skolai iespējams līdz 11. septembrim. Vietu skaits ierobežots.

Pieteikties

Repertuārs