0

Festivāla programmā filmas interesēsies par ikdienā svarīgo

Ziņas
image SUNDIAL_STILL_9.jpg

Darbi, kas paver logu uz kādas personas vai grupas sadzīvi, jautājot – kas mums ir svarīgi un kas dod mums sparu dzīvot?

11. Rīgas Pasaules filmu festivāla programmas kopsaucējs būs "Dzīve". Pamatprogrammā iekļautas filmas, kas interesējas par to, kā būt dzīviem.

Darbi, kuros mazāk jūtams skaidri definēts stāstījums un varoņi, situācijas dramatisms, īpaši notikumi, bet drīzāk filmas, kurās tiek pavērts logs uz kādas personas vai grupas sadzīvi, pievērš uzmanību ikdienā svarīgajam, fokusējas uz pieredzi, sensitivitāti un ziņkāri. Šīs programmas ietvaros tiks reflektēts nevis par jautājumiem, kas mēs esam, bet drīzāk – kas mums ir svarīgi un kas dod mums sparu dzīvot? Lielākā daļa no atlasīto filmu režisoriem viesosies Rīgā un klātienē piedalīsies sarunās pēc seansiem.

Ceturtdien, 25. aprīlī pl. 18:00 festivāls tiks atklāts ar igauņu režisores Līsas Nimikas filmu "Saules pulkstenis" (Sundial, 2023). Filma “Saules pulkstenis” aicina skatītājus mierīgā ceļojumā pa gleznainajām Igaunijas lauku ainavām Krievijas pierobežā. Meditatīvajā filmā iemūžināta vienkāršība un miers, kas piemīt tiem, kuri izvēlējušies atrasties tālu no pilsētas dzīves burzmas, rodot piepildījumu dzīves vienkāršībā.

Festivāla ietvaros no 25. līdz 28. aprīlim filmas tiks demonstrētas kinoteātrī "Kino Bize", nodrošinot subtitrus latviešu un angļu valodā. RPFF rīko “Kino Bize” sadarbībā ar Latvijas Antropologu biedrību. Norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Nacionālais kino centrs un Radošā Eiropa MEDIA birojs Latvijā.Atpakaļ uz aktualitātēm

Repertuārs