0

Īpašais viesis godalgotais režisors Ross Makelvijs

Ziņas
image Ross Mcelwee1.jpg

Festivāla īpašais viesis būs slavenais amerikāņu cinéma vérité dokumentālā kino režisors un Hārvardas Universitātes profesors Ross Makelvijs (Ross McElwee).

Ross Makelvijs apguva dokumentālo kino cinéma vérité laikmeta sākumā. Viņa filmas apskata tādas universālas tēmas kā vecāku attiecības ar bērniem, attiecības ģimenē un paaudžu konfliktus, eksistenciālus jautājumus par dzīvi un nāvi, kā arī mīlestību uz kustīgo attēlu kā mierinājumu, pieredzot zaudējumu un nāvi. Stāstījuma fonā viņš iepazīstina ar raksturīgajiem naratīviem no ASV dienvidiem, kurus vajā atmiņas par pilsoņu karu, nacionāllepnums un konservatīvisms.

Festivāla retrospekcijas programmā iekļautās četras Makelvija dokumentālās filmas pēta viņam pazīstamas vietas un personas, izmantojot materiālus ar ierakstītiem fragmentiem no viņa dzīves – “Kaut kāda saistība ar mūri” (Something to Do with the Wall, 1991), “Nenoteikts laiks” (Time Indefinite, 1993), “Spožās lapas” (Bright Leaves, 2003), kā arī viņa slavenākā filma “Šērmana maršs” (Sherman’s March, 1986), kas ieguvusi Sandensas kinofestivāla balvu par labāko dokumentālo filmu, kā arī 2000. gadā tika atlasīta saglabāšanai Kongresa bibliotēkā kā kulturāli, vēsturiski vai estētiski nozīmīga filma.

Svētdien, 28. aprīlī norisināsies meistarklase “Dokumentālais kino pēc 30 gadiem”, kurā režisore Kristīne Briede sarunāsies ar Rosu Makelviju par viņa filmogrāfiju un darbu mijiedarbi ar notikumiem dzīvē. Makelvijs piedalījās 1990. gadā rīkotajā Roberta Flaertija seminārā, kas norisinājās Jūrmalā, pulcinot Padomju un ASV filmu veidotājus vienā telpā. Rīgas Pasaules filmu festivāla ietvaros būs arī unikāla iespēja atskatīties uz šo nozīmīgo notikumu, lai padziļināti pievērstos dokumentālā kino vēsturei un atzīmētu Latvijas būtisko lomu starptautiskajā dokumentālistu vidē.

Publicēts: 17.04.2024.Atpakaļ uz aktualitātēm

Repertuārs