0

Blondīnes mīlestības

Loves of a Blond

16+

Komēdija, romantiska

82 min

icon imbd

Romantiskā komēdija stāsta par nelielu rūpnīcas pilsētu, kurā ir nepielūdzama statistika – uz vienu vīrieti sešpadsmit sievietes. Andula izmisīgi meklē mīlestību līdz brīdim, kad pilsētu apmeklē draiskulīgs pianists, kas remdē viņas ilgas. Mīla un humors pavada Andulu ceļojumā no pirmajām romantiskajām attiecībām līdz neizbēgamiem vilšanās pārdzīvojumiem.

Slavenais čehu kinorežisors Milošs Formans balstīja filmas stāstu kādā no saviem pagātnes notikumiem. Filmēšanas lokācija tika izvēlēta nelielā Čehijas pilsētā ar apavu rūpnīcu, pārsvarā piesaistot vietējos iedzīvotājus bez iepriekšējas aktiermākslas pieredzes, daudzviet paļaujoties uz improvizētiem dialogiem un pielietojot dokumentālā kino veidošanas pieejas.

Šī kļuva par nozīmīgu filmu Miloša Formana turpmākajā karjerā. Tā ļāva viņam izsisties starptautiskā mērogā, 1966. gadā iegūstot pirmo nomināciju Oskaram par labāko filmu ārzemju valodā.

Sestdien, 18. maijā pirms seansa kino kritiķes Agneses Lipskas ievadlekcija.

Klasikas kino vakaru programma līdz maijam veltīta Čehoslovākijas jaunajam vilnim sešdesmitajos gados. Katru mēnesi viena no programmas filmām tiks demonstrēta trīs seansos ar subtitriem latviešu un angļu valodās. Īpašie seansi ar ievadiem un īslekcijām.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Čehijas Republikas vēstniecība Rīgā.

Režisors:

Miloš Forman

Aktieri:

Hana Brejchová, Vladimír Pucholt, Vladimír Mensík, Josef Sebánek

Gads:

1965

Valsts:

CZ

Valoda:

CZ

Subtitri:

LV, EN

  • lovesofablonde1966.82098.jpg
  • Eb7-JePU0AE0OBP.jpeg
  • les-amours-dune-blonde-3.jpg
  • Lasky_jedne_plavovlasky_2.jpg

Repertuārs