0

Cīruļi uz auklas

Larks on a String

12+

Komēdija, drāma, romantiska

94 min

icon imbd

Aizdomīgi buržuāziski elementi – profesors, saksofonists un slaucēja – pārmācīšanas nolūkos tiek norīkoti darbam izgāztuvē.

Romantiska, poētiska pasaka, kas pamanās atmaskot valstsvīrus izvērstā absurda teātrī, funkcionāriem kļūstot par galvenajiem komediantiem. Lai gan filmas notikumu gaita izgāztuvē varētu būt nomācoša, tomēr maģiskā reālisma netiešās nianses apspiestības grūtībās rada cerību uz citādiem laikiem.

Ja citas filmas politisku apsvērumu dēļ ar cenzūru tika aizliegtas pēc nonākšanas kinoteātru repertuāros, tad Jirži Mencela komēdija "Cīruļi uz auklas" netika pat līdz pirmizrādei. Lai gan uzņemta 1969. gadā, filma pēc Padomju savienības sabrukuma tika pirmizrādīta 1990. gadā Berlīnes kinofestivālā, kur saņēma Zelta lāci par gada labāko filmu.

Piektdien, 19. aprīlī pl. 19:00 seanss ar Ritas Rudušas ievadlekciju.

Klasikas kino vakaru programma līdz maijam veltīta Čehoslovākijas jaunajam vilnim sešdesmitajos gados. Katru mēnesi viena no programmas filmām tiks demonstrēta trīs seansos ar subtitriem latviešu un angļu valodās. Īpašie seansi ar ievadiem un īslekcijām.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Čehijas Republikas vēstniecība Rīgā.

Režisors:

Jiří Menzel

Aktieri:

Rudolf Hrusínský, Vlastimil Brodský, Václav Neckár, Jitka Zelenohorská

Gads:

1969

Valsts:

CZ

Valoda:

CZ

Subtitri:

LV, EN

  • Larks-on-a-String-1600x900-c-default.jpg
  • Larks-on-a-String-3-1600x900-c-default.jpg
  • maxresdefault.jpg
  • Larks-on-a-String 6.jpg

Repertuārs