0

Dzēšgumijgalva

Eraserhead

16+

Šausmu, fantāzijas

89 min

icon imbd

Henrijs dzīvo pamestā ēkā kādā rūpnieciskā pilsētā, kur valda nemitīgs troksnis un dūmi. Viņš rod mierinājumu grupas “Lady in the Radiator” mūzikā, savukārt viņa draudzene Marija X piedzemdē neparastu mutantu bērnu. 

“Dzēšgumijgalva” (Eraserhead) ir Deivida Linča debijas pilnmetrāžas spēlfilma – kulta sensācija un neparasts meistarības pierādījums. Hipnotizējošs melnbalts kinematogrāfs, izteiksmīgs skaņas dizains un neaizmirstams aktierdarbs šo filmu uz mūžiem iegrāmatojis Amerikas kino vēsturē. 

Ceturtdien, 7. decembrī pl. 20:00 Marta Elīna Martinsone atklās retrospekciju ar stāstījumu par Deividu Linču, sākot no Dzēšgumijgalvas līdz laika ziņām.

Atzīmējot Kino Bizes vienpadsmito gadadienu, aicinām astoņos seansos iepazīt četrus jūtūbera-aktiera-mūziķa-mākslinieka-režisora Deivida Linča kinodarbus. Retrospekcija apvienos spilgtākās amerikāņu kulta režisora filmas – aizsākums ar pilnmetrāžas debiju “Dzēšgumijgalva”, 90. gadu rokmūzikas galvlauzis “Ceļš uz nekurieni”, Tvinpīkas sāgas atslēgfilma un Linčam raksturīgā sirreālisma estetizācija filmā “Malholanda ceļš”. Katra filma tiks demonstrēta divos seansos ar subtitriem latviešu valodā. Daļu no seansiem papildinās ievadvārdi, viktorīnas un īslekcijas.

Režisors:

David Lynch

Aktieri:

Jack Nance, Charlotte Stewart, Allen Joseph, Jeanne Bates

Gads:

1977

Valsts:

US

Valoda:

EN

Subtitri:

LV

  • CIN_Eraserhead_1600x900-a_57523.png
  • 1207268.jpg
  • 22-3.jpg
  • l-intro-1624477592.jpg

Repertuārs