0

Malholanda ceļš

Mulholland Drive

18+

Drāma, mistērija, trilleris

147 min

icon imbd

Naktī uz līkumotā Malholanda ceļa, Losandželosā notikusi avārija. Jauna sieviete, attopoties notikuma vietā, neatceras, kas viņa ir un kā šeit nonākusi. Viss šķiet mulsinošs kā sirreālā sapnī, tik daudz neatbildētu jautājumu. Turpretim Betija ir tikko ieradusies Holivudā īstenot savus sapņus. Cerību spārnotajai jaunajai aktrisei viss liekas aizraujošs. Kopīgiem spēkiem abas sievietes mēģinās saprast, kas noticis avārijā.

“Malhalonda ceļš” (Mulholland Drive) estētikā visspilgtāk jūtami Deivida Linča daiļradē dominējošie sirreālisma elementi. Režisora vilinošā un biedējošā vīzija par sapņu pilsētu Losandželosu. Tā ir psihotiski skaidra un nomācoši dīvaina, taču tai piemīt arī spēcīga erotiska un cilvēciski intīma dimensija, ko grūtāk manīt citās Linča filmās. 

Ceturtdien, 14. decembrī pl. 19:00 pirms filmas Ievas Augstkalnas un podkāsta “Mans draugs – kino cilvēks” organizēta kino viktorīna par Deividu Linču un viņa daiļradi.

Atzīmējot Kino Bizes vienpadsmito gadadienu, aicinām astoņos seansos iepazīt četrus jūtūbera-aktiera-mūziķa-mākslinieka-režisora Deivida Linča kinodarbus. Retrospekcija apvienos spilgtākās amerikāņu kulta režisora filmas – aizsākums ar pilnmetrāžas debiju “Dzēšgumijgalva”, 90. gadu rokmūzikas galvlauzis “Ceļš uz nekurieni”, Tvinpīkas sāgas atslēgfilma un Linčam raksturīgā sirreālisma estetizācija filmā “Malholanda ceļš”. Katra filma tiks demonstrēta divos seansos ar subtitriem latviešu valodā. Daļu no seansiem papildinās ievadvārdi, viktorīnas un īslekcijas.

Režisors:

David Lynch

Aktieri:

Naomi Watts, Jeanne Bates, Dan Birnbaum, Laura Harring

Gads:

2001

Valsts:

US

Valoda:

EN

Subtitri:

LV

  • top-100-movies-2000s-mulhollanddr.jpg
  • Mulholland-Drive-5.jpeg
  • Screen+Shot+2020-10-01+at+11.30.19+PM.jpg
  • 1.jpg.webp

Repertuārs