0

Sievietes uz nervu sabrukuma robežas

Women on the Verge of Nervous Breakdown

12+

Komēdija, drāma

89 min

icon imbd

Kādā rītā Pepas dzīvesbiedrs Ivans telefonsarunā paziņo par šķiršanos. Dīvainas apmātības un alkohola vadīta viņa nolemj dzīties pakaļ bijušajam draugam, lai aci pret aci jautātu: kāpēc? Ceļā viņa satiek ne mazums savādu ļautiņu – Ivana dēlu Karlosu no pirmās laulības, bijušo, taču ne mazāk ārprātīgo Ivana sievu un draudzeni, kura nelaikā uzrodas, lai apcerētu savu dēku ar vietējo teroristu. 

Dzirksteļojoša humora piepildīta Pedro Almodovara komēdija “Sievietes uz nervu sabrukuma robežas” (1988) spāņu režisoram atnesa slavu ne vien Eiropā, bet arī otrpus okeānam. ASV Kinoakadēmijas balvai nominētā filma pasaules starmešus baudīja arī 45. Venēcijas kino festivālā, kur tika apbalvota kategorijā “Labākais scenārijs”.

Trešdien, 7. decembrī, plkst. 20:00 filma atklās kinoteātra jubilejas svinības. Skatītāji aicināti izbaudīt arī režisora Jāņa Ābeles īsmetrāžas filmu “81 metrs” (2022) un sarunu ar filmas veidotājiem par kinoteātru nezūdošo valdzinājumu.

Kinoteātris “Kino Bize” desmitajā jubilejā aicina astoņos seansos baudītu četras spāņu kinorežisora Pedro Almodovara filmas un kopā atzīmēt kinoteātra apaļās jubilejas svinības. Retrospektīva apvieno Almodovara spilgtākos pieteikumus kino mākslā no pagājušā gadsimta 80. gadiem līdz šī gadsimta pirmajai desmitgadei: “Sievietes uz nervu sabrukuma robežas” (1988), “Sasien mani! Atsien mani!” (1989), “Viss par manu māti” (1999), “Sliktā audzināšana” (2004). Katra filma tiks demonstrēta divos seansos un tos papildinās ievadvārdi, viktorīnas, dejas un īslekcijas.

Pasākuma norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un RE MEDIA birojs Latvijā.

Režisors:

Pedro Almodóvar

Aktieri:

Carmen Maura, Antonio Banderas, Julieta Serrano, Rossy de Palma, María Barranco

Gads:

1988

Valsts:

ES

Valoda:

ES

Subtitri:

LV, EN

  • Women-On-The-Verge-4.jpg
  • Women-On-The-Verge-2.jpeg
  • 28824id_050_original.jpg
  • Women-On-The-Verge.jpeg

Repertuārs