0

Sliktā audzināšana

Bad Education

16+

Krimināldrāma

106 min

icon imbd

Madride, 1980. gads. Aktieris Ignasio apciemo režisoru Enriki un piedāvā viņam izlasīt scenāriju, kurā aprakstīta abu bērnība un pārdzīvotais katoļu skolā, Franko diktatūras laikā. Atmiņu kolīzijas mijas ar nodevību, draudzību un psiholoģiskajām traumām, kas abiem liek pārdzīvot pagātni ar citām acīm. 

Filma “Sliktā audzināšana” uzskatāma par vienu no personīgākajām Pedro Almodovara filmām. Pievēršoties dramatiskākiem kino sižetiem, viņš tematiski atsedz draudzību, mīlestību, seksualitāti un pieaugšanu noslēgtajā baznīcas vidē. 2004. gada Almodovara sniegums kļuva par pirmo spāņu filmu, kas atklāja Kannu kinofestivālu.

Sestdien, 10. decembrī, plkst. 18.00 īslekciju par Pedro Almodovara daiļradi no 80. gadu beigām līdz 2000. gadu sākumam sniegs kino kritiķis Žulijens Nuhums Kulibali.

Kinoteātris “Kino Bize” desmitajā jubilejā aicina astoņos seansos baudīt četras spāņu kinorežisora Pedro Almodovara filmas un kopā atzīmēt kinoteātra apaļās jubilejas svinības. Retrospektīva apvieno Almodovara spilgtākos pieteikumus kino mākslā no pagājušā gadsimta 80. gadiem līdz šī gadsimta pirmajai desmitgadei: “Sievietes uz nervu sabrukuma robežas” (1988), “Sasien mani! Atsien mani!” (1989), “Viss par manu māti” (1999), “Sliktā audzināšana” (2004). Katra filma tiks demonstrēta divos seansos un tos papildinās ievadvārdi, viktorīnas, dejas un īslekcijas.

Pasākuma norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Režisors:

Pedro Almodóvar

Aktieri:

Gael García Bernal, Fele Martínez, Javier Cámara, Daniel Giménez Cacho

Gads:

2004

Valsts:

ES

Valoda:

ES

Subtitri:

LV, EN

  • Bad-Education-1.jpg
  • bad-education-2004.jpeg
  • Bad-Education-3.jpg
  • badeducation008.jpg

Repertuārs