0

16+

Drāma

121 min

icon imbd

“Klasikas kino vakaru” programmā trīs seansos Sidnija Lūmeta 1976. gada filma "Tīkls", kas apbalvota ar trīs Oskariem par izcilu aktierspēli, kā arī labāko scenāriju. Stāstu radīja viens no atzītākajiem ASV televīzijas Zelta laikmeta dramaturgiem Padijs Čajefskis, kurš katru dienu piedalījās uzņemšanas laukumā, lai pārliecinātos, ka viņa redzējums par ziņu dienesta degradāciju komercizklaidē pēc iespējas precīzi nonāktu uz ekrāna.

Režisors Sidnijs Lūmets, kurš kino vēsturē savu vārdu ierakstījis arī ar tādiem godalgotiem darbiem kā “12 saniknoti vīri” (12 Angry Men) un “Karstākais dienas laiks” (Dog Day Afternoon), pārsvarā strādājis ārpus Holivudas studijām. Ieinteresēts cilvēkstāstos un izcils darbā ar talantīgākajiem aktieriem, Lūmets īpašu vietu filmās paredzējis iemīļotajai Ņujorkai, kas iemūžināta kā biroja ēkās, tā arī nelielās šķērsielās un skvēros.

Filmas notikumi stāsta par UBS televīzijas komerckanālu, kas sarūkošo nakts ziņu auditoriju cenšas noturēt ar galveno tēmu par terorisma šausmām. Hovards Bīls, vecās paaudzes ziņu redaktors, ir zaudējis savus agrākos augstos reitingus un tiek atlaists. Reaģējot uz notiekošo, Bīls paziņo, ka pēc nedēļas tiešajā ēterā izdarīs pašnāvību. Pēkšņi viņš gūst negaidītu popularitāti, ko televīzijas kanāls nolemj izmantot, piedāvājot Bīlam raidījumu, kurā var neierobežoti izteikt savus uzskatus par sabiedrībā notiekošo.

Sestdien pirms seansa pl. 18:00 ievadu sniegs mediju pētniece, pasniedzēja Anda Rožukalne:

"Šo klasisko kino darbu vērts redzēt un pārdomāt, lai mediju tīkla izpratni ieraudzītu mūsdienu tīklotās sabiedrības kontekstā, kurā varas attiecības un indivīdu sociālais kapitāls ir atkarīgs no dažādu tīklu piedāvātajiem scenārijiem."

Trīs seansos no 22. līdz 24. septembrim.

Režisors:

Sidney Lumet

Aktieri:

Peter Finch, Faye Dunaway, William Holden, Beatrice Straight

Gads:

1976

Valsts:

US

Valoda:

EN

Subtitri:

LV

  • network 2.jpg
  • Network 3.jpg
  • network 4.jpg
  • network 5.jpg

Repertuārs