0

12+

Drāma

95 min

icon imbd

Laipni ielūdzam seniorus uz kino klubu “Sudraba Bize”! Skatītājus turpmāk ik mēnesi sagaida kino seanss par īpašu cenu, kā arī iespēja pēc filmas uzkavēties sirsnīgās sarunās pie kafijas un uzkodām. Tikšanās vieta: kinoteātra “Kino Bize” mājīgās telpas Elizabetes ielā 37. Ieeja no pagalma. Kino klubā sirsnīgi gaidīti visi interesenti!

Trešdien, 30. novembrī, plkst. 12.00 izrādīsim Viestura Kairiša godalgoto filmu "Janvāris" (2022). Pēc seansa viesos filmas māksliniece Ieva Jurjāne.

1991.gada janvāris. Pēc skolas beigšanas Jazis nevar izlemt, kā dzīvot tālāk. Draud iesaukšana Padomju armijā, veidojas pirmās nopietnās attiecības. 90.gadu sākuma bohēma, paaudzes protests. Latvijā tikmēr turpinās cīņa par valsts neatkarību, padomju milicijas speciālo uzdevumu vienības OMON draud apstādināt baltiešu brīvības cīņu, Rīgā sāk būvēt barikādes. Filmas jaunie varoņi ir tālu no jebkādas politiskās dzīves, taču apstākļi viņus ierauj notikumu epicentrā un liek izdarīt izvēli. 

“Janvāris” ir vēsturiska un autobiogrāfiska ekskursija barikāžu laikā par jauniem kinematogrāfistiem, kuri tiek ierauti Rīgā notiekošajos 1991.gada janvāra politiskajos notikumos.

Režisors:

Viesturs Kairišs

Aktieri:

Kārlis Arnolds Avots, Alise Dzene, Sandis Runge, Baiba Broka, Alekss Kazanavičs, Artūrs Skrastiņš, Imants Strads, Lauris Dzelzītis

Gads:

2022

Valsts:

LV, LT, PL

Valoda:

LV, LT, RU

Subtitri:

LV

  • _STR5208.jpeg
  • _STR4587.jpeg
  • _STR5496.jpeg

Repertuārs