0

Duanela kino skola

2024. GADA JANVĀRIS - MAIJS

Pieteikties

Piesakies neatkarīgi no priekšzināšanām

NODARBĪBAS BĒRNIEM VECUMĀ NO 10 LĪDZ 14 GADIEM!

Junioru kino skolā tiek uzņemti bērni vecumā no 10 līdz 14 gadiem, kuri interaktīvās nodarbībās gūs ieskatu kino pasaules daudzveidībā un kino veidošanas iespējās. 

Otro reizi kinoteātrī “Kino Bize” norisināsies nodarbību cikls bērniem, kas piedāvā iepazīties ar būtiskiem filmveides elementiem un iegūt plašāku izpratni par nozīmīgu kino vēstures procesu attīstību laika gaitā. Pavasara semestrī dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja iejusties dažādās kino profesiju lomās, izmēģināt veidot skaņas celiņu filmai un apgūt gaismošanas pamatus, kā arī izveidot savu animāciju.

Jauno kino profesionāļu vadīto nodarbību mērķis ir aizraujošā veidā, iepazīstinot ar kino veidošanas pirmsākumiem un pamatelementiem, ieinteresēt bērnus plašākā kino pasaules izzināšanā. Nodarbības norisināsies darbnīcu formātā, ļaujot kino veidošanas procesu izmēģināt pašiem.

Pasniedzēji

Mūsu pasniedzēji ir gan jauni, gan pieredzes bagāti kino profesionāļi.

 • Betija Zvejniece alt=

  Betija Zvejniece

  Kino režisore, dzejniece

 • Madara Lote Peizuma alt=

  Madara Lote Peizuma

  Operatore

 • Edvards Broders alt=

  Edvards Broders

  Skaņu operators un režisors

Nodarbību plāns bērniem

  30. janvāris 17:00

  Edvards Broders. DUBLĀŽA/SKAŅA KINO

  Kā palīdzēt filmas stāstam ar skaņas dizaina palīdzību? No kā sastāv filmas skaņu celiņš? Kā klausīties un vērtēt filmas skaņu celiņu? Uz šiem un vēl dažiem jautājumiem mēģināsim atbildēt meistarklasē par filmas skaņu, kurā ne tikai apskatīsim kādas pabeigtas filmas skaņu celiņu, bet izveidosim savu versiju vienas ainas skaņas dizainam un pārrakstīsim balsi kādam no tēliem (ADR). 

  27. februāris 17:00

  Madara Lote Peizuma. GAISMA KINO

  Gaisma kino ir būtisks elements vai pat aktieris, kas notiekošo kameras priekšā var padarīt dramatisku, baisu vai gluži pretēji – romantisku vai komisku. Pateicoties gaismai, kamera spēj ķert attēlu, attēls iegūst raksturu un atmosfēru, kā arī tā piedalās filmu projicēšanā procesā. Nodarbībā aplūkosim gaismas nozīmi kino, kā arī tās izmantojumu dažādās filmās, bet praktiskajā daļā izmēģināsim attēla gaismošanu dažādu žanru kino stilistikā.

  26. marts 17:00

  Betija Zvejniece. KINO PROFESIJAS

  Filmas uzņemšanā piedalās daudz cilvēku, bet ko tieši viņi dara? Ja kāds uzraksta filmai scenāriju, nofilmē un samontē to, tad ko dara režisors? Un kādas vēl profesijas ir iespējamas kino industrijā? Darbnīcā to noskaidrosim, iejūtoties dažādās kino profesijās un to pienākumos, filmas izstrādes procesā.

  30. aprīlis 17:00

  Betija Zvejniece. ANIMĀCIJA

  Tā pat kā video veido attēli, arī animācija ir attēlu virknējums. Nodarbībā, skatoties piemērus, uzzināsim, cik dažādas var būt animācijas tehnikas un kā tās tiek īstenotas. Nodarbības otrajā daļā veidosim īsu animāciju, lai redzētu, kā to ir iespējams praktiski īstenot, izmantojot visiem pieejamus materiālus.

Abonementa cena visām četrām nodarbībām junioriem ir 80,00 Eur

Aicinām pieteikties neatkarīgi no to priekšzināšanām.
Pieteikties kino skolai iespējams līdz 28. janvārim. Vietu skaits ierobežots.

Pieteikties

Repertuārs