0
Uz veikalu
image gramata.png

Pjērs Paolo Pazolini. Ielas zēni.

€ 15.00

Otrā pasaules kara izskaņā Roma ir drupās, visapkārt nabadzība, pilsētā joprojām vācieši, un policija cenšas aizkavēt zādzības, kas notiek uz katra soļa. Svelmainā jūlija rītā nomales puika Ričeto dodas uz baznīcu, lai saņemtu savu Pirmo komūniju. Necik ilgi, un viņš apzog aklu ubagu, bet par iegūto naudu noīrē laivu, lai kopā ar draugiem dotos izbraukumā pa Tibru…
Slavenais itāļu kinorežisors Pjers Paolo Pazolini (1922-1975) romānā “Ielas zēni” stāsta par vienkāršo ļaužu likteņiem pagājušā gadsimta 50. gadu Romā. Romāns nelaipo savā vēstijumā, bet ataino pēckara dzīvi reizē skaudri un poētiski.
Pazolīni ir unikālāka 20. gadsimta personība – kinorežisors un scenārists, dzejnieks, rakstnieks un dramaturgs, darbojies arī kā aktieris, gleznotājs, politiķis, žurnālists un kritiķis. Vairāk nekā divdesmit filmu – gan spēlfilmu, gan dokumentālo – režisors, vairāku filmu scenāriju līdzautors, vairāku romānu un dzejoļu krājumu autors. Pagājušā gadsimta 60. gados ienākdams kino, viņš sāka realizēt savas savdabīgās idejas, kuras līdz šim bija īstenojis literatūrā. Itālijā pretrunīgi vērtēts tiešā erotisma un naturālisma stila un komunistisko uzskatu dēļ. Gājis bojā, nežēlīgi noslepkavots joprojām neskaidros apstākļos.
Latviešu lasītājiem šī ir pirmā iespēja iepazīties ar kinoskatītājiem labi pazīstamā režisora veikumu literatūrā.
No itāļu valodas tulkojusi Līva Trektere.

 • Papildu informācija

  Autors: Pjērs Paolo Pazolini

  Izdevniecība: Aminori

  Gads: 2022

  Valoda: latviešu valodā

  Svītrkods: 9789934612152

  Iesējuma veids: mīkstie vāki

  Izdošanas vieta: Rīga

  Lappušu skaits: 248

  Izmērs: 21.5cm x 15cm x 1.9cm

  Svars (kg): 0.4300

 • Piegāde

  - Elizabetes 37 - bezmaksas saņemšana regulāro seansu laikā
  - Pakomāts - 2.88 Eur

Repertuārs